Popularne i niebanalne książki romantyczne

Popularne i niebanalne książki romantyczne

22 sierpnia 2022 Wyłączono przez Daniel

Książki romans to bardzo popularny gatunek literacki. Uwielbiany przez płeć piękną (choć nie tylko) przedstawia ciekawe i angażujące historie o miłości, która często bywa trudna lub “zakazana”. Opowieści w ów książkach są często skrytymi marzeniami i pragnieniami odbiorców, przez co można się w nie niezwykle mocno angażować. W tym tekście przedstawimy te najpopularniejsze pozycje z repertuaru książek o miłości.

MÓJ KSIĄŻĘ, JULIA QUINN

Ów seria książek zaliczyła na przestrzeni ostatnich miesięcy znaczący wzrost popularności, a to za sprawą hitowego serialu Netflix opartego na wydarzeniach z książki. Mowa tu oczywiście o serialu „Bridgertonowie”. Wiele osób uważa, iż seria “Mój książę” to jedne z najpiękniejszych książek o miłości. Dokładnie to romans historyczny osadzony w dworskich realiach opowiadający o pannie młodej Daphne oraz księciu Simonie. Ów para ma między sobą tajną umowę, w której to Daphne udaje parę Simona, a on jej adoratora. Szybko jednak udawane uczucie przeradza się w prawdziwą miłość. Seria ta posiada aż 9 tomów, co oznacza, iż nie jest krótką lekturą, jednakże to, w jaki sposób została napisana, sprawia, iż czyta się ja niezwykle lekko i szybko

RED, WHITE & ROYAL BLUE – CASEY MCQUISTON

To komediowa i niekonwencjonalna książka o miłości dwóch mężczyzn, którzy uczestniczą w wielkiej grze politycznej. Alex, syn prezydentki USA oraz Henry, książę, który jako drugi jest w kolejce do brytyjskiego tronu. Oboje za sobą nie przepadają, co przykuwa uwagę mediów i daje początek plotką odnośnie złych stosunków między Stanami Zjednoczonymi a Wielką Brytanią. Aby cała sytuacja dobrze i pokojowo się skończyła Alex oraz Henry decydują się na spędzenie jednego dnia publicznie jak przyjaciele, aby media podchwyciły temat i zmieniły podejście do ich relacji. Z jednego “przyjacielskiego” dnia powstaje jednak uczucie łączące Alexa i Henry’ego. Ów książka stała się światowym bestsellerem i zebrała rzeszę fanów na całym świecie. Idealna pozycja, jeśli ktoś szuka czegoś nietypowego i niekonwencjonalnego.