newsletter

La Biancara di Angiolino Maule

Angiolino Maule zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach i piwnicach… to dzięki jego pasji, wiele lat temu, zaczęła się nasza przygoda z winem nturalnym. Dziś jesteśmy szczęśliwi i zaszczyceni, że możemy dzielić się z Państwem szczególnym smakiem tych win.

Angiolino Maule

Angiolino Maule

Angiolino jest wielką osobowością, człowiekiem pracującym w pocie czoła w swojej winnicy, bezkompromisowo i uparcie poświęcającym się winu naturalnemu. To wielki wizjoner, realizujący swoje marzenia krok po kroku, bez oglądania się na opinię innych. A te, szczególnie na początku jego drogi były różne- warto wiedzieć, że nie była to droga usłana różami- Aniolino przez lat pracował jako pizza-chef i śnił o swojej własnej winnicy- dopiero w 1984 kupił troche ziemi na wzgórzach Gambellary (Vincenza). W ’88 powstała pierwsza butelka Sassaii, prostego i czystego wina z loklanego szczepu Garganega. Warto pamiętać, że w tamtych czasach i tamtej okolicy niewielu zależało na produkowaniu dobrego wina. Posiadacze winnic skupiali się raczej na ilości- nadużywając nawozów i środków ochrony roślin- produkowali tony gron dla wielkich przemysłowych przetwórni… Sytuacja w okolicy nie zmieniła się zresztą tak bardzo od lat- jak wiele dobrych Soawe Państwo znacie? no właśnie…

Hart ducha Angiolino jest doprawdy godny podziwu- od miejsca, w którym jest dziś, uparcie dążył własną drogą, całkowicie pod prąd i wbrew ogółowi konwencjonalnych, oportunistycznych producentów sceptycnzie patrzących na jaego poczynania.
Wsparcie otrzymał od wielkiego Friulijskiego producenta Josko Gravnera. Tak zaczęła się historia Vini Veri, a Angiolino stał się drogowskazem dla innych producentów, odkrywających swoją drogę do naturalnych win.

Ojcowie założyciele Vini Veri '96

Ojcowie założyciele Vini Veri ’96

Polecamy książkę ‚Taste and Power: The Wine World Wars’ Jonathana Nossitera- opisuje on spotkanie z Angiolino i jego butelką PICO jako mistyczne wręcz doświadcznie utraconego raju.

Angiolino w rozmowie z Isabelle Legeron (MW): http://www.thatcrazyfrenchwoman.com/video-diary/angiolino-maule-vinnatur

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich
Mam 18 lat
Nie mam 18 lat, zabierz mnie stąd