Świetne książki o miłości

Świetne książki o miłości

22 sierpnia 2022 Wyłączono przez Daniel

Romanse to ten gatunek literacki, który ma tak samo dużą grupę zwolenników, jak i przeciwników. Dla niektórych książki z gatunku romans to świetny sposób na zatrzymanie się w ciągle pędzącym świecie i zatopienie się w miłosne historie, które często sami chcielibyśmy przeżyć, dla innych to z kolei nudne i bezsensowne historie o fikcyjnej miłości. Dla tej pierwszej grupy czytelników przygotowaliśmy tekst, w którym przedstawimy najlepsze książki z kategorii romans.

KWIATY NA PODDASZU – VIRGINIA C. ANDREWS

Kwiaty na poddaszu uważane są za jedną z najważniejszych książek amerykańskich XX wieku. Opowieść w doskonały sposób łączy ze sobą różne podgatunki literackie takie jak powieść psychologiczną, gotycką oraz historie o dojrzewaniu. Historia opiera się o dzisiaj dość dobrze znaną kliszę zakazanej miłości – relacji, która nieustannie próbuje trwać mimo nie sprzyjających warunków. W sporym uproszczeniu książka ukazuje życie rodzeństwa, które jest nękane przez swoją despotyczną babkę. Jednak opowieść ta jest wielowarstwowa i wielowątkowa. W trakcie czytania odkrywamy dopiero prawdziwe znaczenia tej książki mówiącej o toksycznej miłości, która krzywdzi innych oraz o utraconym przez nią dzieciństwie.

SERIA KSIĄŻEK LOVELY LANE AUTORSTWA NADINE DORRIES 

Lovely Lane jest serią powieści przedstawiającą nam historię o pielęgniarkach zatrudnionych w szpitalu St. Angelus. Fabuła rozgrywa się w 1953 roku, w którym to do szkoły pielęgniarskiej w tytułowym mieście trafia pięć nowych dziewcząt. Z pozoru dziewczyny to niezwykle różne od siebie kobiety, które wywodzą się z innych warstw społecznych oraz zostały w zupełnie inny sposób wychowane, Jednakże w tym wszystkim wszystkie mają wspólny cel, aby zostać pielęgniarkami i pomagać potrzebującym w trudnym powojennym okresie. Książki z ów serii przedstawiają wiele wątków rozgrywających się na terenie szpitala od tych miłosnych po te związane z pracą pielęgniarki w tamtym okresie. To zdecydowanie spokojna i przyjemna lektura, idealna, jeśli ktoś chce się odprężyć i nie przejmować ciężkimi i poważnymi wątkami.