newsletter

Wróciliśmy z RAW, czekamy na Was w winotece!

Drodzy Państwo, właśnie wróciliśmy z RAW The Artisan Wine Fair w Londynie! RAW to obecnie największy w europie saln win naturalnych, a jego fundatorką jest niezastąpiona Isabelle Legeron MW, która urosła już do rangi prawdziwej guru win naturalnych. Spotkaliśmy wielu przyjaciół, spróbowaliśmy nawych roczników. Na RAW po raz kolejny miała miejsce niezwykła premiera- w ubiegłym roku Jancis Robinson składała autografy na swoim smakowicie opasłym tomisku ‚Wine Grapes’, w tym sama Isabelle Legeron oddała, nieco przedpremierowo, w nasze ręcę swoją pierwszą książkę: Natural Wine (mamy nadzieję, że już wkrótce będzie ona dostępna na naszych półkach!).

Isabelle Legeron MW: Natural Wine, An Introduction To Organic And Biodynamic Wines Made Naturally

Isabelle Legeron MW: Natural Wine, An Introduction To Organic And Biodynamic Wines Made Naturally

Na Londyńskim RAW gościło w tym roku ponad 150 producentów win naturalnych, a każdy z nich musiał na początek okazać się szczgółowymi badanimi laboratoryjnymi swoich win. Pełna transparentność i surowe kryteria jakim muszą sprostać producenci to znak firmowy projektu Isabelle.
Tu warto wzmiankować, ze wino jest jedynym chyba produktem spożywczym, który nie musi mieć zczeczółowego składu na etykiecie… Unia Europejska pozwala na dodanie, bądź użycie w procesie winifikacji, starzenia czy butelkowania aż 59 substancji, (a niektóre kraje tzw. Nowego Świata ponad 2 razy więcej), z których tylko dwutlenek siarki musi znaleźć się na etykiecie. Co ciekawe odrobina (do ok 14mg/l) SO2 powstaje naturalnie w procesie fermentacji. Z niecierpliwością czekamy więc na zmiany regulacji prawnych w tym zakresie- mamy przecież prawo wiedzieć co pijemy, a jeśli producent ma odwagę dodawać różne ‚polepszcze’ do swojego wina, powonien znaleźć ją również by poinformować o tym swoich konsumentów.

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z Isabelle: czytaj
A już niedługo będziecie Państwo mogli zagłębić się w świecie win naturalnych z książką Isabelle Legeron w jednej i lamką przedniego naturalnego wina w drugiej ręce!

Do zobaczenia w winotece!

Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich
Mam 18 lat
Nie mam 18 lat, zabierz mnie stąd